FÅTÖLJ, Herrljunga Stjernmöbler, 1900-talets andra hälft. - Bukowskis
RAGNAR HELSÉN. Fåtölj, modell 3543 "Oxford", Firma Svenskt Tenn, tillverkad av Stjernmöbler i Herrljunga, formgiven vid 1960-talets slut. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet
Fåtölj - Stockholms Auktionsverk
FÅTÖLJ, Stjernmöbler, Herrljunga, 1900-talets andra hälft. - Bukowskis
FÅTÖLJ, engelsk stil, Stjernmöbler, Herrljunga, 1900-talets andra hälft. - Bukowskis
Fåtölj, Stjernmöbler Herrljunga, renoveringsobjekt. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 3321
Auktionstipset - LENNART BENDER Soffa och fåtölj, Stjernmöbler, Herrljunga, 1960/70-tal.